LV EN

 • +371 28330880
 • sales@livoniadesign.eu
 • “Mazie Kangari”, Allažu pag., Siguldas nov., LV-2154

  info@livoniadesign.eu

Kā izvēlēties kāpnes?

Bieži vien kāpnes tiek salīdzinātas ar parastu mēbeli un cilvēki grib ātri pieņemt lēmumu par to iegādi. Tomēr šāda pieeja var dārgi maksāt!

Šis būs mūsu ātrais ceļvedis, lai jūs būtu pilnīgi pārliecināts par to, ka pasūtat tieši to, kas Jums ir vajadzīgs.

 1. Svarīgi ir vērsties pie kāpņu ražotāja jau mājas projektēšanas stadijā. Šajā stadijā meistars varēs Jums dot vērtīgus ieteikumus.
 2. Uzreiz vajag izvēlēties kāpņu konstrukciju. Vai tās būs taisno laidienu, vītņu vai kombinētās kāpnes.
 3. Kāpņu terminu zināšanaZinot kāpņu terminus jūs ātri sapratīsiet, kas ir pieejams un ko pārdevējs jums piedāvā. Kāpņu terminu ceļvedis šeit.
 4. Ja neesat vērsušies mājas projektēšanas stadijā, tad jums jāņem vērā sekojošais: Pieejamā telpas platība ir vissvarīgākā lieta izvēloties kāpnes. Tas ir vissvarīgākais faktors, kas iespējams būtiski ierobežos Jūs kāpņu izvēlē.
 5. Kāpnēm ir jābūt ērtāmVisērtākās kāpnes ir taisno laidienu kāpnes.
 6. Viens no ļoti svarīgiem punktiem, kam ir vērts veltīt papildus uzmanību ir kāpņu drošība. Tas nozīmē, ka ir jābūt noteiktam kāpņu platumam un augstumam. Svarīgs ir pirmā un pēdējā pakāpiena uzstādīšanas metode, jo tie ir paši bīstamākie konstrukcijas posmiBērnu drošībai ieteicamais attālums starp reliņiem nedrīkst būt lielāks par 110 – 120 mm.
 7. Kāpnēm noteikti būs vajadzīgas margasMargu augstumam nevajadzētu būt mazākam par 85 cm. Ieteicamais pakāpiena dziļums 25 līdz 30 cm.
 8. Nākamā svarīgā lieta ir kāpņu konstrukcijas celtspēja. Tas nozīmē, ka kāpnēm ir jāatbilst noteiktām slodzēmSabiedriskajām ēkām tas ir ne mazāks par 400 kg uz 1 kvadrātmetru, bet dzīvojamām telpām šis parametrs ir 300 kg uz 1 kvadrātmetru.
 9. Pakāpieniem ir jābūt ar neslīdošu virsmu un bez slīpuma.
 10. Vispirms kāpnes rūpīgi piestiprina otrajā stāvā vai pie platformas starp grīdām. Otrajā stāvā ir jāuzstāda margas. Šim nolūkam ir vajadzīgi uzticami stiprinājumi. Gala rezultātā kāpnēm ir jābūt drošām un margām jāstāv stingri un droši.
 11. Kāpņu pacēluma leņķis ieteicams būtu ne lielāks par 45 grādiem, ieteicamais ir 35-40 grādi. Kāpņu platumu ieteicams ne mazāku par 80 cm vislabāk, ja tas ir 90 līdz 120 cm.
 12. Ieteicamais starpstāvu griestu atvērums taisnām kāpnēm ar minimālo izmēru 100 līdz 250 cmVītņu kāpnēm ar centrālo balstu minimālais atvēruma diametrs ir 170 cm, bet U veida kāpnēm 210 – 250 cm.
 13. Kāpnes vienmēr tiek pielāgotas konkrētai mājai un tās īpatnībām. Ieteicamais pakāpiena augstums ir no 15 līdz 19 cm. Ieteicamais margu augstums ir no 90 – 95 cm.

Cerams, ka mūsu ieteikumi Jums palīdzēs izvēlēties vispiemērotākās kāpnes Jūsu mājai!

Par mums

Kompānija SIA “Livonia Design” ir kokapstrādes uzņēmums ar lielu pieredzi kāpņu un durvju ražošanā. Mūsu meistaru pieredze uzkrāta jau no 1994 gada. Daudzgadīgā pieredze un simtiem pabeigtu projektu ļauj mums izveidot visaugstākās kvalitātes unikālos projektus. 

Katru klientu nodrošinām ar 3D projektu, lai klients var ieraudzīt savas kāpnes pirms ražošanas sākšanas.

Mēs ražojam

Koka kāpnes, moduļu kāpnes, kāpņu margas, veicam kāpņu izgatavošanu, āra kāpnes, priedes koka kāpnes, oša kāpnes, ozola kāpnes, betona kāpnes, metāla kāpnes, kombinētās kāpnes, liektās kāpnes, spirālveida kāpnes, kāpnes ar centrālo balstu, modernas kāpnes, koka pakāpieni, metāla pakāpieni,akmens pakāpieni, koka lenteri, metāla lenteri,nerūsējošā tērauda lenteri,nerūsējošā tērauda margas, metāla margas

Pakalpojumi

 • Kāpnes
 • Durvis
 • Kāpņu un margu aprīkojums
 • Nerūsējošā tērauda margu aprīkojums
 • Konsultēšana
 • Kāpņu projektēšana
 • Mērīšana
 • Projekta 3D vizualizācija
 • Ražošana
 • Uzstādīšana