Kāpņu dizains

Kāpņu dizains vienmēr tiek veidots konkrētai mājai un tiek pielāgots konkrētai situācijai, tiek ņemtas vērā visas situācijas īpatnības. Lai izveidotu kāpņu dizainu ir jāievēro vairāki soļi.

Ja nēesat vērsušies pie kāpņu meistariem mājas projektēšanas stadijā, tad jums jāņem vērā sekojošais: pieejamā telpas platība, tā ir vissvarīgākā lieta izvēloties kāpnes. Tas ir ļoti svarīgs faktors, kas iespējams būtiski ierobežos Jūs kāpņu dizaina izvēlē. 

Jāsaprot, kāda būs kāpņu konstrukcija. Vai tās būs laidu, vītņu vai kombinētās kāpnes.
Uz kādas konstrukcijas tiks izgatavotas kāpnes – koka, metāla vai betona.

Viens no ļoti svarīgiem punktiem, kam ir vērts veltīt papildus uzmanību ir kāpņu drošība. Ja kāpnēm abās malās nav sienas, tad obligāti ir vajadzīgas kāpņu margas. Margu augstumam nevajadzētu būt mazākam par 85 cm. Ieteicamais pakāpiena dziļums 25 līdz 30 cm. Bērnu drošībai ieteicamais attālums starp reliņiem nedrīkst būt lielāks par 15 cm. Pakāpieniem ir jābūt ar neslīdošu virsmu un bez slīpuma.

Nākamā svarīgā lieta ir kāpņu konstrukcijas celtspēja. Tas nozīmē, ka kāpnēm ir jāatbilst noteiktām slodzēm. Sabiedriskajām ēkām tas ir ne mazāks par 400 kg uz 1 kvadrātmetru, bet dzīvojamām telpām šis parametrs ir 300 kg uz 1 kvadrātmetru.