Kāpnes uz metāla konstrukcijas

Kāpnes uz metāla konstrukcijas mūsdienās var lepoties ar lielu pieprasījumu, pateicoties to uzticamībai, izturībai un ilgmūžībai. Metāla kāpņu konstrukciju var papildināt ar dažādiem apdares materiāliem – koka apdari, flīzēm, ar paklāju, dabiskiem vai mākslīgiem akmeņiem utt. Metāla konstrukcijas kāpņu cena var ļoti variēt – tas atkarīgs no dizaina elementiem, to sarežģītības un citiem parametriem. Tomēr jebkurā gadījumā šāds ieguldījums būs pamatots un atmaksāsies ar ilgu kalpošanas laiku un ārējo pievilcību.
Tāpat kā jebkuras citas konstrukcijas, metāla kāpnēm ir savas priekšrocības un trūkumi.

Pie priekšrocībām būtu jāmin:
1. Stiprība un izturība. No metāla izgatavotas kāpnes ir izturīgas pret visa veida ārējām slodzēm, tostarp mehāniskiem triecieniem, agresīvu vielu iedarbību un temperatūras svārstībām.
2. Pakļāvīgs materiāls. Prasmīga meistara rokās metālam var iedot jebkādu formu. Pateicoties šai iezīmei, kāpnes var kļūt par oriģinālu interjera akcentu.
3. Nekādas remonta izmaksas. Ja metāla karkasa kāpnes ekspluatācijas laikā nav deformētas un ir ievēroti lietošanas noteikumi, tad nebūs nepieciešams remonts visā ekspluatācijas laikā.
4. Iespēja apvienot. Metālu ir pilnībā iespēja kombinēt ar citiem materiāliem, tāpēc jūsu izvēlētās kāpnes vienmēr iederēsies telpas stilā.
5. Vienkārša aprūpe. Jums nebūs daudz jānopūlas un jāveltī tām daudz laika. Pietiek tikai noslaucīt putekļus un pārbaudīt vai pārklājums nav bojāts (krāsa).

Pie metāla kāpņu mīnusiem būtu jāmin:
1. Troksnis. Būtisks visu metāla kāpņu trūkums ir troksnis, kas rodas ejot. To, protams var viegli novērst, izmantojot dekoratīvus pārklājumus vai apšujot pakāpienus ar koku.
2. Korozija. Korozijas parādīšanās ir iespējama, ja pārklājums (krāsa) ir bojāts.
3. Izmaksas. Kāpņu izmaksas uz metāla nesošās konstrukcijas rāmja parasti ir augstākas par koka konstrukcijas cenu. Jo vairāk dekoratīvi elementu kāpnēm, jo augstāka cena. Cenu arī palielina kāpņu uzstādīšanas izmaksas.

kapnes25
Metāla kāpnes 1
kapnes26
Metāla kāpnes 2
kapnes47
Metāla kāpnes 3
kapnes-led
Metāla kāpnes 4